DJ Thornado, un iubitor de gaini
Forward Agency si-a scos Djii la treaba. Weekendul trecut, nu mai putin de 15 muzicanti au militat la Martin, care cu placi, care cu CD-uri, ca sa spuna lumea stop torturii animalelor. Pe peretii clubului au fost atarnate fotografii cu baietii din Buzau, care au jucat de curand fotbal, intr-o scara de bloc, cu o pisica. Impresionati, peste 500 de clubberi si-au dat adresa de e-mail, pentru a se alatura celor ce doresc infiintarea Politiei Animalelor.
Printre ei, si DJ Thornado.
![]()
– Cine te-a invitat sa pui muzica la aceasta petrecere?
– Mr. Bozgo, capo de tuti capii de la Fwd.
– Ce ti-a spus?
– Ca vrea sa militam pentru animalute, sa facem o petie. Iar eu cum sunt un mare iubitor de animale, n-am stat pe ganduri.
– Ce animale iubesti?
– In primul rand pisici, iar apoi gaini. Serios.
– Ce iti place la gaini?
– Sunt niste animale dragute cu care mi-am petrecut eu copilaria. Serios.
– Ce faceai cu gainile in copilarie?
– Ma jucam cu ele, le puneam sa inoate…dormeam cu ele!
– In cotet?
– Cateodata da!
– Iti place gainatul?
– Nu in mod special, dar cica aduce noroc.
– Iti pui in san?
– Nu, pentru san folosim altceva.
– Ce admiri la o gaina?
– Nimic. E doar simpatica.
– Mai ca iti vine sa o iei in brate.
– Da.
– Cate petitii s-au strans?
– Vreo 500.
– O baza de date cu clubberi.
– Vreau sa cred ca e pe bune toata treaba!
– Pentru ce militeaza treaba?
– Pentru infiintarea politiei animalelor, bineinteles.
– Nota 10! Cati DJj ati fost?
– Atat de multi, incat n-am mai apucat sa pun muzica.
– Nota 4! Ce i-ai face tu unui om care a torturat un animal?
– Exact ce i-a facut si el animalului.
– Ce crezi ca ar trebui sa pateasca oamenii care omoara gaini si apoi le mananca?
No answer.
Posted in interviu on October 6th, 2007 by fresh good minimal | 0 Comments


gmail
com